There was an error displaying content. Please refer to event log.
چگونه تیم قدرتمندی داشته باشیم.

چگونه تیم قدرتمندی داشته باشیم.

تیمهای قدرتمند در چهار چوب مستطیل سبز چه اصولی را رعایت میکنند که قادر به کسب نتایج قابل تحسین در سالهای متمادی حضور خود در فوتبال هستند .

۱. تمرینات مستمر ، منظم ، با برنامه و هدفمند

در بخش تمرینات تیم باید با توجه به نوع بازیکنانی که در اختیار دارد تمرینات تیمی و کار با سیستم های متفاوت را تمرین کنید .

برای مثال شما تیمی دارید که بازیکنان میانی نسبتا از بقیه بازیکنان تیم بهتر هستند پس منطقی است که سیستم و تاکتیکی را اتخاذ کنید که از پتانسیل هافبک ها استفاده بیشتری گردد ......

.

. سیستم 2 4 4  یکی از سیستمهایی است که برای چنین تیم هایی میتواند مناسب باشد .

ممکن است تیم شما دارای مهاجمین سرزن و قد بلندی باشد پس می توانید با قرار دادن بازیکنان قد بلند در نوک حمله و به کار گرفتن بازیکنان سرعتی در گوشه های زمین با ارسال از جناحین به تیم حریف ضربه بزنید.

تیم هایی که هافبک های خوبی دارند با اتکا بر هافبک ها می توانند موفق تر باشند .

ممکن است بازیکنان دفاعی و دروازبان خوبی داشته باشه و حریف شما هم بازیکنان تهاجمی قدری داشته باشد . اتخاذ سیستم های دفاعی با تاکتیک دفاع و ضدحمله می تواند مفید باشد. وجود یک فوروارد سرعتی می تواند در ضدحملات به شما کمک بیشتری کند.

بنابر این مناسب بودن هر نوع تاکتیک و یا سیستمی بستگی به نوع و کیفیت بازیکنانی دارد که در اختیار دارید . 

کادر فنی باید در اتخاذ سیستم تیم بگونه ای طراحی تمرین داشته باشد که تیم قادر باشد حداقل با ۲  یا ۳ سیستم متفاوت بازی کند و تجربه مناسبی حداقل در۳ نوع سیستم و چند نوع تاکتیک متفاوت داشته باشد. چراکه ممکن است سیستم و تاکتیک تیم توسط آنالیزورهای حریف شناسایی شده  و حریف از ضد تاکتیک استفاده نماید !

۲. به کار گرفتن بازیکنان در پست تخصصی

کادر فنی و مربیان هر تیمی باید حتمآ توجه داشته باشند که از بازیکنان در پستهایی استفاده کنند که بازیکن در آن پست تخصص دارد .

برای مثال بازیکنی که در پست هافبک تخصص دارد نمی تواند بعنوان فوروارد انجام وظیفه کند و این کار باعث میشود که درصد زیادی از تواناییهای خود را در این پست نتواند بروز دهد و روی کار تیمی تاثیر منفی خواهد گذاشت .

۳. تشکیل اردوهای آمادگی مناسب برای آمادگی تیم

 یک از مواردی که از اهمیت زیادی برخوردار است هماهنگی تیمی از نظر فنی ، تاکتیکی و روحی روانی است.صرفآ خریدن بازیکنان نامی در تیم هایی که تمرین مناسبی ندارند و برای آمادگی بیشتر به اردوهای مختلف نمیروند نمی تواند مناسب باشد . اصل اول انسجام تیمی ازنظر تاکتیکی و روحیه تیمی است که تاثیر مستقیمی بر نتایج تیم دارد .

چنانچه مشاهده میشود گاهی یک تیم از لحاظ بدنی ، تکنیکی ، تاکتیکی و یا روحی در شرایط مناسبی به سر نمیبرد و مسئولین تیم رو به برگزاری اردوی آمادگی می آورند این مسئله در اوایل فصل مسابقات و حتی نیم فصل بسیار رایج است .

۴. استفاده از تمامی بازیکنان تیم در جریان مسابقات

کادر فنی تیم اگر دلخوش به بازی تک ستاره ها باشد و به آنها استراحت ندهد بعد از مدتی تیم افت خواهد کرد و بیرون نشستن دائمی دیگر بازیکنان روحیه آنها را کاهش خواهد داد و آنها را دچار کم انگیزه گی میکند و ستاره ها هم فرسوده و خسته و در نهایت مصدوم خواهند شد .

بنابراین کادر فنی باید سعی کند وقتی به ترکیب ایده آلی رسید در برخی از بازیها و در مقابل تیم های ضعیف تر به بازیکنان اصلی استراحت داده تا هم دیگر بازیکنان در شرایط مسابقه قرار بگیرند و هم بازیکنان شاخص تا پایان مسابقات در شرایط ایده عالی بسر برند .

۵ . استفاده از گروه آنالیزور

باشگاه باید گروهی رو استخدام کند تا در تمامی مسابقاتی که انجام می شود هم تیم خود و هم تیم حریف را آنالیز کنند و یک سری اطلاعات را در اختیار کادر فنی قرار دهند تا چه در همان مسابقه ویا دیگر مسابقات مربی قادر باشد تیم بهتری را روانه میدان کند. آنالیزورها کادر فنی را از نوع سیستم و تاکتیک حریفان و نوع بازیکنان آنها مطلع میسازند و کادر فنی با توجه به اطلاعاتی که کسب کرده اند تیم را ارنج خواهند نمود .

 ۶. حضور بدنساز حرفه ای و متخصص در فوتبال

بدنساز تیم هم در فصل آماده سازی و هم در فصل مسابقات نقش بسیار مهمی در آمادگی بازیکنان دارد و همچنین در اردوهای آمادگی بدنسازی اگر تیم دارای بدنساز حرفه ای باشد قادر خواهد بود نتایج  بهتری کسب کند .بعد از اتمام مسابقات بازیکنان تیم نیاز به ریکاوری بدنی دارند که این از وظایف بدنساز باشگاه خواهد بود .

۷ . بهره مندی از پزشک حرفه ای و متخصص در فوتبال 

مصدومیت بازیکنان نیز جزعی از فوتبال است و پزشک تیم وظیفه مداوای مصدومان تیم را دارد ، با استخدام پزشک حرفه ای بازیکنان تیم سریعتر بهبود یافته و به مرز آمادگی خواهند رسید و نیز زودتر به میادین مسابقه با خواهند گشت .

۸ . سابقه باشگاه و عناوین کسب شده در طول سالهای گذشته

 باشگاههایی که سابقه طولانی تری داشته باشند می توانند در بازی با حریفان خود از وجود تماشاگران بیشتری بهره مند گردند . هر تیمی در مقابل تماشاگران خودی روحیه مضاعفی خواهد داشت و تماشاگران تاثیر مثبتی بر روی نتیجه های تیم خواهند گذاشت .هر چه سابقه و عناوین کسب شده یک تیم بیشتر باشد هواداران بیشتری خواهد داشت و این شانس پیروزی را در برابر حریفان بیشتر خواهد کرد.

 
The comment feature is locked by administrator.
Sort by: